Pozadí čas

Spotřebitelský úvěr

Rozumíte pojmu spotřebitelský úvěr a uvažujete o jeho sjednání? Pokud ano, nemusíte hledat dál! Stačí vyplnit žádost a ušetříte si zdlouhavé čekání. Využijte možnosti, které vám nabízíme. Vyplňte formulář hned teď a uvidíte, že sjednání spotřebitelského úvěru může být snadné a rychlé.

Peníze můžete mít již v

0:00
Vyplňte On-line žádost
Číslo 1

Online žádost

Vyplnění formuláře je jednoduché a zabere Vám jen pár minut

Číslo 2

Posouzení žádosti

Jakmile dodáte potřebné podklady, vaše žádost bude rychle posouzena.

Číslo 3

Vyplacení peněz

Peníze jsou na váš účet vyplaceny po schválení žádosti

Částka:
1,000 Kč
200,000 Kč
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka
ruka

Výhody půjčky 15

Žádné skryté poplatky ani penále. Vše jasné a transparentní. Rychlou online půjčku si snadno vyřídíte online z pohodlí domova. Stačí vám k tomu počítač, mobilní telefon anebo tablet. O vaše osobní údaje se nemusíte obávat. Díky nejmodernějším zabezpečovacím technologiím o ně bude postaráno podobně jako v rámci internetového bankovnictví. Proč půjčka 15? Protože vše lze vyřídit do 15 minut a bez zbytečných průtahů.

Šipka dolu

Spotřebitelský úvěr

umožňuje jednotlivcům, domácnostem, nebo firmám financovat nákup zboží a služeb, jako jsou automobily, spotřebiče, opravy domácnosti a mnoho dalšího. Účel úvěru může být i nekonkrétní a v takovém případě se jedná o tzv. neúčelový úvěr. Tento typ úvěru může být velmi užitečný, ale také může být doprovázen určitými riziky.

V tomto článku se podíváme na to, co spotřebitelský úvěr je, jak funguje a co je třeba vědět, pokud se rozhodnete pro jeho sjednání.

Na internetu najdete mnoho názvů pro spotřebitelský úvěr. Úvěr online, úvěr bez registru, bezúčelový úvěr, úvěr bez doložení příjmu atd. V zásadě je ale shrnutí jen jedno. Spotřebitelský úvěr je zpravidla na delší dobu s měsíčními splátkami, tudíž už je koncipován tak, abyste si mohli splátky odložit, snížit, případně jakkoli flexibilně upravit. Určitě se tedy v tomto případě nejedná o nějakou půjčku do výplaty, kterou budete muset vrátit za několik týdnů. Od toho se odvíjí i částky jak splátek, tak celkového úvěru. Spotřebitelský úvěr je od desetitisíců výše.

Vzhledem k tomu, že se jedná o úvěry na delší dobu, bude i schvalovací proces náročnější, protože finální zažížení splátkami a hlavně úroková sazba je zpravidla nižší a je tudíž z čeho vybírat. Důležité je v tomto případě to, kolik celkově za úvěr zaplatíte, protože u dlouhodobých úvěrů mohou být rozdíly opravdu velké. Všichni vám doporučí, podívat na rpsn. To je ale celkem nic neříkající definice, kterou do praxe použijete jen s pokročilou matematikou, proto je jednodušší použít přímo kalkulačku.

Tímto vesměs jednoduchým způsobem byste si tedy měli ověřit, zda-li je na návrhu smlouvy alespoň podobné číslo, které vyšlo vám, protože ne vždy jsou poplatky u spotřebitelského úvěru na první pohled vidět.

Výhody a nevýhody spotřebitelského úvěru

Spotřebitelský úvěr má několik výhod a nevýhod, které je důležité mít na paměti při rozhodování se pro jeho sjednání.

Výhody:

  • Okamžité uspokojení současných potřeb bez nutnosti dlouhodobého spoření.
  • Možnost rozložení platby na delší období s nižšími splátkami.
  • Legislativní ochrana spotřebitele díky zákonu č. 257/2016 Sb.

Nevýhody:

  • Riziko splácení v případě, že se vaše finanční situace změní, například pokud ztratíte zaměstnání.
  • Možnost uvíznutí v dluhu, pokud se úvěr nevyužije zodpovědně.

Další věcí, na kterou je třeba dát pozor, je výše úvěru. Je důležité vybrat si takovou výši úvěru, kterou si můžete dovolit splácet bez finančních potíží. Pokud nebudete schopni splácet svůj úvěr včas, můžete se dostat do problémů s dluhy a mít potíže s budoucím získáním úvěru.

Závěrem lze říci, že spotřebitelský úvěr může být užitečným řešením pro financování vašich potřeb, pokud se rozhodnete pro sjednání tohoto typu úvěru, je důležité dodržet všechny podmínky a být obezřetný při výběru jak celkově čerpané částky úvěru, tak výši měsíční splátky a úrokovoé sazby.

Reference klientů Půjčka 15

Bezúčelová půjčka se splatností minimálně 12 měsíců, maximálně 84 měsíců s výběrem částek od 10.000 Kč do 100.000 Kč se splátkami od 350 Kč měsíčně. Kdykoli v průběhu splácení můžete půjčku doplatit celou a to bez jakýchkoli sankcí. Zaplatíte úroky jen za dobu, kdy jste půjčku čerpali. Můžete si odložit splátky až na 4 měsíce v případě pracovní neschopnosti, nebo finanční tísně. Od půjčky můžete odstoupit do 14 dnů bez udání důvodu.

Reprezentativní příklad: Výše úvěru 10 000 Kč, roční úroková sazba 14,88 %, RPSN 15,94 %, celkem zaplatíte 10 806 Kč. Jednotlivé po sobě jdoucí měsíční splátky: 957 Kč, 947 Kč, 937 Kč, 926 Kč, 916 Kč, 906 Kč, 895 Kč, 885 Kč, 875 Kč, 864 Kč, 854 Kč a 844 Kč. Splátky a částka, kterou celkem zaplatíte, jsou matematicky zaokrouhleny. Uvedené hodnoty platí za předpokladu čerpání celé výše úvěru okamžitě, bezhotovostně, v plné výši, při výše uvedené úrokové sazbě a bez poplatku, při poskytnutí revolvingového úvěru na období jednoho roku a splacení ve 12 měsíčních splátkách se stejnou výší jistiny. Maximální výše RPSN nepřesáhne 31,73%. Reprezentativní příklad od našeho partnera, společnosti Home Credit a.s. Nejedná se o návrh na uzavření smlouvy.

Důsledky nedodržení závazků. V případě prodlení nebo jiného neplnění povinností z úvěrové smlouvy je oprávnění po vás požadovat smluvní pokuty a jiné sankce vyplývající z úvěrových smluv a úvěrových podmínek jednotlivých poskytovatelů.

Potřebujete poradit? Napište nám. email

Napsat zprávu